Vrh A
9.11.2012
 

X

Elen Diel Koryfej
"Eli"

Narozena: 9.4. 2009
37 cm
plnochrupá
přirozeně klopené ucho
Barva: bicolor
CEA +/-
DNA MDR1 +/- (přenašeč)
DKK: 0/0 (HD – A)
canisterapeutické zkoušky
Agility: A3
Videa z agility ZDE
Více informací o Elen najdete ZDE.

 

Illusion Of The Four Bee's
"Doy"
webové stránky
Narozen: 13.6. 2009
39 cm
plnochrupý
přirozeně klopené ucho
Barva: bi-blue
DNA CEA +/+ (normal)
DNA MDR1 +/- (přenašeč)
DKK: 0/0 (HD – A2)
Agility: A3
Videa z agility ZDE a ZDE a ZDE a ZDEKoncem roku 2012 plánujeme štěňátka šeltií v barvě bicolor a bi-blue po naší Elen.  Otcem štěňátek bude Illusion Of The Four Bee's (Doy) z Belgie. Elen i Doy jsou velmi krásní, zdraví zástupci plemene. Oba jsou sportovci tělem i duší, povahově vyrovnaní, přátelští a velmi temperamentí. Věříme, že štěňátka z toho spojení budou zdravá, krásná a sportovně nadaná.
Doy už je otcem tří velmi nadějných šeltií, které se narodili v německé chovatelské stanici With eager to work. (http://www.with-eager-to-work.de/C-_Wurf.html)

 

ŠTĚŇATA

 gira  Ares  abel  agent

jméno /name:
Agira
z Faustovy zahrádky

„Gira“

bicolor fena / bicolor girl

porodní váha / birth weight:
282g

MDR1: +/-

CEA: +/+

Majitel:
Gabriela Hroteková

Osobní stránka
zde

fotky zde

jméno / name:
Ares
z Faustovy zahrádky

„Ares“

biblue pes / biblue boy

porodní váha / birth weight:
242g

MDR1: +/-

CEA: +/+

Majitel:
Magda Zajacová

Osobní stránka
zde

fotky zde

jméno / name:
Abel
z Faustovy zahrádky

„Zoli“

bicolor pes / bicolor boy

porodní váha / birth weight:
210g

MDR1: -/-

CEA: +/-

Majitel:
Eva Zichová

fotky

jméno / name:
Agent
z Faustovy zahrádky

„Rejdy“

biblue pes / biblue boy

porodní váha / birth weight:
128g

MDR1: -/-

CEA: +/+

Majitel:
Martina Konečná

Osobní stránka
zde

fotky

gira ares zoli agent

Jakt to začalo

Jak Elinka dospívala, stávala se z ní nejen opravdu nádherná fena, ale především ta nejúžasnější bytost, kterou jsem kdy poznala. Pro mě je Eli naprosto dokonalý pes. Neodmítne jakoukoliv aktivitu a do všeho se vrhá na 150%. Cokoliv si člověk usmyslí, ona s velkou radostí plní. Zamilovávala jsem se do Eli každým dnem čím dál víc a dodnes ji nepřestávám obdivovat.

elidoytunelČas běžel a v mé hlavě se urodil sice dosti sobecký, ale zato téměř geniální nápad. Eli by mohla mít štěňátka. Další šeltie, která budou alespoň z poloviny tak úžasná, jako ona. Umanula jsem si, že musím pro Eli vybrat toho nejlepšího krycího psa. Tento téměř nadlidský úkol jsem plnila velmi zodpovědně. Dokonalého krycího psa jsem hledala po celé Evropě. Po zjištění nabízených krycích psů u nás jsem omezila své hledání pouze na krycí psy ze zahraničí. Nakonec jsem přeci jen našla. Dokonalý pes přeci jen existuje. Má radost však neměla příliš dlouhého trvání. Naprosto úžasný a ještě velmi mladý pes Caruso Gold´n ´Silver začátkem roku 2012 náhle zahynul na zákeřnou meningitidu. Byla to tragédie. Moje radost z plánování štěňátek úplně vyprchala. Nějakou dobu jsem neměla ani chuť hledat náhradního psa. Nevěřila jsem, že ještě někde mohu najít tak dokonalého krycího psa pro Eli.

elidoysofaNaštěstí jsem našla v Belgii. Ilusione of the Four Bee‘s také splňoval mé náročné požadavky, a tak jsem se s jeho majiteli domluvila. Následovalo několik měsíců čekání, až Eli začne hárat. Začátkem září to přišlo, tolik očekávaná chvíle nastala. Vydali jsme se na náročnou cestu do Belgie, která byla zakončena úspěšným nakrytím naší Eli Doyem. Když jsem Doye poznala osobně, přesvědčila jsem se o správnosti svého rozhodnutí. Doy mě okouzlil na první, druhý, třetí a každý další pohled. Doy a Eli vytvořili dokonalý pár a můj sen se pomalu začínal plnit. Cesta domů byla již v očekávání věcí příštích. Následovalo mnoho dní napínavého čekání, které nám Eli naštěstí usnadňovala změnou svého chování, díky čemuž jsme mohli téměř s jistotou usuzovat na úspěšné zabřeznutí. Po sonografickém vyšetření už bylo jasno. Čekáme štěňátka! Elinka se nám krásně zakulacovala (ke konci březosti vážila přes 10kg). Na druhém, kontrolním, sonografickém vyšetření se potvrdil předpokládaný odhad čtyř štěňátek v Elinčině bříšku. Přibližně dva týdny před porodem bylo již možno cítit pohyby plodů. V posledních několika dnech před porodem bylo možno sledovat pohyby plodů také pouhým pohledem. Byl to nádherný pocit vědět, cítit a vidět, jak v Elinčině břiše vzniká nový život.

Porod

Dva týdny před porodem jsme Elince měřili 2x denně rektální teplotu, abychom včas zaznamenali blížící se porod. 8.11. jsme zaznamenali snížení tělesné teploty o 1 stupeň a očekávali nástup porodu během příštího dne. Kontrakce však nastoupily již během noci a to kolem 3. hodiny ranní. Eli neprojevovala známky bolesti a celou situaci zvládala velmi statečně. V 7:15 Elince odtekla plodová voda a my se začali chystat na porod. První štěňátko se narodilo v 10:30. Bi-blue pejsek na svět vykouknul nádhernou hlavičkou a okamžitě začal dýchat. Byl to tak překrásný pocit, že ho nedokážu ani popsat. Jeho porodní váha byla 242g. Jako další se na svět chystala trochu větší bicolorní holčička. Porodními cestami se vydala zadními nožkami napřed, takže jí to chvilku trvalo. Ono vzhledem k její porodní váze 282g to byl pro Elinku opravdu namáhavý výkon. Fenečka byla ihned po porodu velmi aktivní a průbojná. Docela rychle přišel na svět další, trošku menší, bi-blue pejsek. Díky své velikosti proklouznul porodními cestami jako by nic. Eli i tohoto pejska s porodní váhou 128g pečlivě očistila, ukousala pupeční šňůru a nabírala síly na porod posledního potomka, kterým byl bicolorní pejsek. Tento téměř celý černý „krteček“ přišel na svět také zadními nožkami napřed jako jeho „černá“ sestřička. Po porodu tohoto posledního pejska, který vážil 210g, jsme všechna štěňátka přiložili Elince ke strukům. Štěňátka se okamžitě přisála a unavená Elinka spokojně usnula. Byl to překrásný skoro závěr našeho prvního porodu. V 15:00, když už jsme nepředpokládali žádné další štěňátko na cestě, jsme se vydali na poporodní kontrolu k MVDr. Bořecké, aby nám sonografickým vyšetřením potvrdila úplné vyprázdnění Elinčiny dělohy. Po návratu domů se Elinka postarala o své novorozené štěňátka a přitisklí k sobě všichni společně usnuli.