Poskytujeme canisterapii individuální i skupinovou formou dětem, seniorům, lidem se zdravotním postižením, školám, mateřským školám, v rámci jednorázových akcí nebo pravidelně.

V případě zájmu o canisterapii nás můžete kontaktovat na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonním čísle +420 721 640 874.

Nyní poskytujeme pravidelnou CT:

Kyjovice

SV. Zdislavy

Články Galerie canisterapie


 
Canisterapie je forma terapie, která využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka, na stav jeho psychické, fyzické a sociální pohody. Jde o podpůrnou formu psychoterapie, která je výhradně založena na kontaktu člověka se psem a vzájemné pozitivní interakci. Canisterapie slouží především k podpoře psychosociálního zdraví lidí všech věkových kategorií tím způsobem, že prostřednictvím psychiky motivuje k rehabilitaci.

Psa činí vhodného k terapeutické práci především jeho schopnost poskytovat kladné emoce a dotykový kontakt v každé situaci spolu s velkou mírou důvěry. Dlouhodobý kontakt se psem působí blahodárně na mechanismy protiúzkostné, antidepresivní a antistresové.

Canisterapie dále přispívá k rozvoji jemné a hrubé motoriky, podněcuje verbální a neverbální komunikaci, orientaci v prostoru, zvyšuje motivaci podílet se na vlastním léčebném procesu, zlepšuje interakci klienta s ostatními osobami (klienty, ošetřovateli, rodiči), napomáhá rozvoji citových i rozumových schopností a může být využita také k nácviku koncentrace, zvýšení pozornosti, rozvoji sociálního cítění, zlepšení kvality života a v některých případech i snížení agresivity klienta. Canisterapii lze provádět formou skupinovou či individuální. Nejčastěji se tento druh terapie využívá u klientů s fyzickým nebo mentálním postižením, s kombinovanými postiženími, s psychickými poruchami, s hyperkinetickým syndromem, u klientů onkologicky nemocných nebo také v geriatrii. Canisterapii lze úspěšně využít u dětí i dospělých také při výchově či převýchově.

Úspěchy této metody jsou klienty subjektivně vnímány a jsou také objektivně měřitelné. Lidé v přítomnosti psa ožívají, zapomínají na své problémy nebo bolesti, jejich psychický a fyzický stav se zlepšuje.

Canisterapeutický tým se skládá z terapeuta člověka a ko-terapeuta psa. Pro canisterapii může být využit pes jakéhokoliv plemene i velikosti. Podstatná je povaha a zdraví psa. Mělo by jít o psa přátelského, se zájmem o kontakt s lidmi, vyrovnaného a samozřejmě poslušného. Tyto vlastnosti a ovladatelnost psa jsou prověřovány během canisterapeutických zkoušek, které musí pes před zahájením výkonu canisterapie absolvovat. Tyto zkoušky musí canisterapeutický tým každý rok opakovat, protože psychický a fyzický stav psa ani psovoda není neměnný.